o mnie
Piszę bardzo często poruszona problemami słabszych, skrzywdzonych, niesłuchanych. Ta misja społeczna literatury/felietonu/recenzji jest dla mnie szalenie ważna. Realizuję się w poezji, prozie, dramacie oraz tych wszystkich formach pomiędzy nimi, bo za wszelką cenę pragnę wyjść z jakiś sztywnych norm, powinności, konieczności.
Jestem matką dwójki dzieci w tym jednego, które wymaga specjalnej opieki. Żoną, przyjaciółką, prezeską, poetką, redaktorką, korektorką, trenerką, mediatorką i pozytywną wariatką. Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych, a gdy nie wiem, co mam zrobić, pytam: „po co?” Jak znajdę motywację, to wszystko się ułoży. Słucham, ale nie zawsze się stosuję. Lubię własne drogi. Boli mnie wykorzystywanie władzy na każdym poziomie funkcjonowania. Słowa na ten rok to „asertywność” i „empatia”. Trenuję.
A tak na poważnie…
Mam 41 lat, jestem animatorką i filolożką. Współtworzę środowisko literackie Elbląga. Od marca 2014 kieruję Stowarzyszeniem Alternatywni, które zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych w Elblągu, a najważniejszym z nich stał się Festiwal Literatury „Wielorzecze”.
Jestem redaktorką kilku książek wydanych przez Stowarzyszenie Alternatywni, autorką wstępów, recenzji oraz materiałów promocyjnych. Publikuję w antologiach, pismach literackich
i kulturalnych. Zdobywam nagrody w ogólnopolskich konkursach literackich i turniejach jednego wiersza. W 2013 wydałam debiutancki tom poetycki „Samopas” nominowany do nagrody Orfeusz w kategorii Orfeusz Mazurski.
W 2016 roku odebrałam nagrodę Kreatora Kultury od Prezydenta Miasta Elbląg za dotychczasową działalność, a III Festiwal Literatury Wielorzecze został uhonorowany nagrodą Wydarzenie Roku. To drugi laur dla tej nowej inicjatywy Stowarzyszenia „Alternatywni”. W tym samym roku ukazała się moja druga książka „Limit na cuda” (Poznań), która została Elbląską Książką Roku.
W 2018 roku odebrałam Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego
w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
W 2019 ukazał się mój trzeci tom poetycki M+M, który mocno dotyka problemu niepełnosprawności.
Jestem stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.
